Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Hasta getirip doktor dövdüler PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 19 Temmuz 2010 06:29
Alkollü şahıslar hasta arkadaşlarını getirdikleri hastanede doktorlara dayak attı
18 Temmuz 2010 Pazar, (Yahyalı Gündem)

Kayseri’nin Yahyalı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde, hastalanan arkadaşlarını getiren alkollü 5 kişi hastanede doktorlarına dayak attı. Engellemeye çalışan hastane görevlilerini de darp eden kişiler polis tarafından gözaltına alındı.

Gece yarısı aşırı derecede alkol aldıkları belirlenen arkadaş grubu, rahatsızlanan arkadaşlarını hastaneye getirdi. Hastaneye geldiklerinde şahısların alkollü olduğunu gören görevliler, alkol muayenesi yapmak istedi. Buna karşı çıkan şahıslar, hastane görevlileri ile tartışmaya başladı. Şahıslar, daha sonra rahatsızlanan arkadaşlarını dışarı çıkardı.

Bu arada, hastanede nöbetçi olan Dr. Esen Nebioğlu’na şahıslar hakaret etmeye başladı. Doktorların ısrar üzerine hasta içeri alındıktan sonra 5 kişi, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Bertan Demir’i odasında darp etti. Doktor, tekme ve tokat darbeleriyle yaralanırken, diğer Dr. Esen Nebioğlu da saldırıya maruz kaldı.

Hastane personelinin de sarhoşları engellemeye çalıştığı sırada darp edildikleri ve aldıkları darbelerle yaralandıkları öğrenildi. Olay yerine çağrılan polis gelene kadar doktorlar bir odaya kilitlenerek sarhoşların elinden kurtarıldı.

Polis, iki doktor ve bir sağlık çalışanını darp eden F.U.D. (24), F.B. (20), H.Y.Ş. (46), A.Ş. (23) ve Ş.S. (22) gözaltına aldı. Yaralanan sağlık memurunun, aldığı darbeler sonucu ciddi şekilde yaralandığı ve hastanede tedavi altında tutulduğu öğrenildi.

 
Son Güncelleme: Pazartesi, 19 Temmuz 2010 06:32