Ana Sayfa
Haberler
Bağlantılar
Raporlar
Yönetmelik-Yönerge
Yayınlar
Tıbbi bilgiler
Ara
İletişim


hbalcioglu.jpg
Van Erciş Depremi TTB Değerlendirmesi

osarikaya.jpg
Van depreminde sağlık hizmetleri sınıfı geçti mi?

 
Kimler Sitede
TTB'den selin birinci ayında değerlendirme raporu
 Türk Tabipleri Birliği, Batı Marmara Seli olarak da adlandırılan ve Marmara ve Trakya'yı 8-13 Eylül 2009 tarihleri arasında etkileyen sağanak yağışların sebep olduğu selin birinci ayında bölgede sağlık hizmet sunumunu değerlendiren ve selin sağlığa etkisini araştıran bir çalışma yürüttü. Rapor haline getirilen çalışma, bir basın açıklamasıyla duyuruldu.
Devamını oku...
 
Doğa olaylarının yıkıcı sonuçları bir yazgı değildir
 Son günlerde başta Marmara olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen ve bir süre daha sürmesi beklenen aşırı yağış ve sel olayları, önemli tahribat yaratmıştır. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyor ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
Devamını oku...
 
Hastaneler depreme hazır mı?
 TTB Merkez Konseyi, 17 Ağustos depreminin 10. yıldönümünde hastanelerin depreme hazırlık durumunu araştırdı. "Hekimlerin Çalıştıkları Yataklı Tedavi Kurumlarının Olağandışı Durumlara Yönelik Hazırlıklılığını Değerlendirmeleri Araştırması" adlı çalışma, 15 Ağustos Cumartesi günü TTB'de düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu.
Devamını oku...
 
Çalıştığınız Hastane Olağandışı Durumlara Hazır mı?

Deprem, sel, fırtına gibi doğal olarak ortaya çıkabilecek ya da endüstriyel/teknolojik sebepli kaza, patlama, yangın vb. insan eliyle oluşabilecek olağandışı durumlarda sağlık kuruluşlarının etkin çalışması diğer zamanlardan daha çok önem kazanmaktadır.

Türk Tabipleri Birliği " Hekimlerin çalıştıkları yataklı tedavi kurumlarının olağandışı durumlara yönelik hazırlıklılığını değerlendirmeleri" isimli bir araştırma başlatmıştır.

Devamını oku...
 
Doğal afetlerden korunmak olanaklıdır; Yetkililere sorumluluklarını anımsatıyoruz!
deprem2.jpg17 Ağustos depreminin dokuzuncu yıl dönümünde, bir daha bir doğa olayının insan eliyle oluşan bir felakete dönüşmemesi için anımsatıyoruz. Bugün erişilen bilimsel bilgi düzeyi, deprem, sel yangın, endüstriyel kaza gibi doğa ya da insan kaynaklı olağandışı durumlarda kayıpları önlemeyi çok önemli oranda olanaklı kılmaktadır.
Devamını oku...
 
TTB Antalya bölgesindeki yangınlara yönelik değerlendirmede bulundu

Türk Tabipleri Birliği Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmetleri (ODSH) Kolu, geçtiğimiz hafta Antalya'nın Serik ve Manavgat ilçeleri arasında kalan ormanlık alanda çıkan yangının giderek yayılması ve yerleşim alanlarını tehdit ederek bir “olağandışı durum” hali alması üzerine 04.08.2008 tarihinde bölgede incelemelerde bulunmuş ve bir rapor hazırlamıştır.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 23 - 32 Toplam: 32
© 2017


TTB
Error!
Cannot connect to SQL Server.