Ana Sayfa
Haberler
Bağlantılar
Raporlar
Yönetmelik-Yönerge
Yayınlar
Tıbbi bilgiler
Ara
İletişim


hbalcioglu.jpg
Van Erciş Depremi TTB Değerlendirmesi

osarikaya.jpg
Van depreminde sağlık hizmetleri sınıfı geçti mi?

 
Kimler Sitede
Sağlık Bakanlığı Kriz Masası ile görüşme
sb.jpgTTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Feride Aksu Tanık ve TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Osman Öztürk, bugün (18.11.2011) Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı ve Sağlık Bakanlığı Kriz Masası sorumlularından Dr. Ertuğrul Eğin ile görüştü. Van bölgesinde yaşanan deprem sonrasında sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunlar ve sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili olarak gerçekleştirilen görüşmede, sağlık çalışanlarının talepleri ve TTB'nin çözüm önerileri dile getirildi.
Devamını oku...
 
Van deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ilaca erişimi sağlanmalıdır
ilac.jpgTTB Merkez Konseyi, Van deprem bölgesinde sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlardan katkı/katılım payı alan SGK'nin, son dönemde de 18 yaşından büyüklerin ilaca erişiminin engellendiği yönündeki iddialarla anılması dolayısıyla, SGK Başkanlığı'na bir yazı gönderdi.
Devamını oku...
 
Van-Erciş Depremi 25. gün değerlendirmesi
asistan_van_depremVan Erciş ilçe merkezinde TTB ve SES üyesi gönüllüler ve bölge belediyeleri sağlık merkezleri çalışanları tarafından verilen sağlık hizmetlerinin artan ihtiyaç üzerine Van merkeze taşınması nedeniyle poliklinik hizmeti verilen sağlık merkezi konteynırı önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya ve SES MYK üyesi Bedriye Yorgun katıldı. Basın açıklamasında Van - Erciş depreminin 25. gün değerlendirmesi yapıldı.

Basın açıklaması için...

 
Van-Erciş Depremi 7. Gün Değerlendirmesi
van_btTürk Tabipleri Birliği ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Van-Erciş Depremi'nin bir haftalık değerlendirmesini, bugün (1 Kasım 2011) TTB'de düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştılar. TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Feride Aksu Tanık, TTB Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmetleri Kolu Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Harun Balcıoğlu, SES Genel Başkanı Dr. Çetin Erdolu, SES Genel Sekreteri Mehmet Sıddık Akın ve SES Merkez Yürütme Kurulu üyesi Aslıhan Han'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, TTB ve SES'in deprem bölgesindeki inceleme ve değerlendirmeleri aktarıldı.

 

Devamını oku...
 
Afet bölgesindeki vatandaşları hem deprem, hem SGK vurdu
ttbTürk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Van Deprem Bölgesi’nde sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlardan muayene katılım payı ve ilaç katılım payı alınamayacağını bildirdi.
Devamını oku...
 
Van-Tabanlı Depremi Üçüncü Gün Değerlendirmesi
vannnProf. Dr Mehmet Zencir (TTB Merkez Konseyi), M. Sıddık Akın (SES Genel Sekreteri), Uzm. Dr. Halis Yerlikaya (TTB Merkez Konseyi), Dr. Mahmut Çiftçi (Batman Tabip Odası) ve Dr. Cengiz Günay’dan (Diyarbakır Tabip Odası) oluşan Heyet, Van-Tabanlı’da 23 Ekim 2011 Pazar günü meydana gelen depremin ardından bölgede yürütülen faaliyetlerle ilgili olarak, 26 Ekim 2011 gününe ilişkin Çalışma Raporu’nu sundu:
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 12 - 22 Toplam: 32
© 2017


TTB
Error!
Cannot connect to SQL Server.