Bursa Tabip Odası

"Emeğimizin karşılığını istiyoruz"

BURSA- Bursa Tabip Odası, düzenlediği basın toplantısında yüzde 20'lik zamların kabul edilemez olduğunu belirtti. Zammın tüm kamu çalışanları ile birlikte hekimlerle de alay etmekle eşdeğer olduğunun belirtildiği toplantıda, "Bugün yeni göreve başlayan bir pratisyen doktor 187.000.000 TL, emekliliği gelmiş bir uzman doktor 237.000.000. TL maaş almaktadır. Bu maaşla geçinmesini ve ondan iyi doktorluk yapmasını beklemek-seçim döneminde attıkları nutukları bir yana bırakırsak-, politikacıların ülke sağlığı konusundaki deneyimsizlik ve bilgisizliklerini göstermektedir" denildi.

Toplantıda, doktor maaşlarının yükseltilmesinin çözüm olamayacağı vurgulanarak, sağlık hizmetinin yalnızca parası olanların alabileceği bir hizmet durumuna geldiğine dikkat çekildi. Toplantıda, şöyle denildi: "Bursa Tabip Odası olarak, sağlıklı yaşama ve sağlık hizmeti almanın doğuştan kazanılmış bir hak olduğunu savunuyor ve bu hizmeti sunan biz doktorlarla birlikte, tüm sağlık çalışanlarının insanca yaşayabileceği bir ortam için her türlü çabayı ve etkinliği göstereceğimizi, her zaman olduğu gibi sağlık alanında çağdaş-toplumsal doğruları savunacağımızı belirtiyoruz". (TD)

 

 

 

 

mail9.gif (17469 bytes)                                               buton2.jpg (1100 bytes)ANA SAYFAYA DÖNÜŞbuton1.jpg (1100 bytes)